Yüzme Havuzu Yapımı ve İmalatı

Marmaris Yüzme Havuzu Yapımı ve İmalatı firmaları arasında yer alan Ak Havuz Marmaris, birey ve kuruluşların hayallerini uygulamaya dökmek adına uzun süredir hizmetlerine devam etmektedir.

Yüzme havuzu yapımı ve imalatı konusunda Marmaris genelinde üne sahip olan firmamız; sadece bu hizmetle değil, bunun yanı sıra; Havuz Kimyasalları, Havuz Bakımı gibi konularda da hizmet vermektedir. 

Marmaris Yüzme Havuzu ve İmalatı

Yüzme havuzu yapımı ve imalatı kesinlikle profesyonellik isteyen bir konu olmakla birlikte; hassas çalışma yapılmasını gerektirmektedir. Temelinden kaba inşaatına, izolasyonundan tesisatına kadar çok uzun bir sürenin sonunda inşa edilen yüzme havuzu için Ak Havuz Marmaris olarak her daim “ kalite ” odaklı çalışıyoruz.

Havuz Yapımındaki Önemli Kriterler 

Yüzme havuzu yapımı ve imalatının oldukça hassas bir konu olduğunu yukarıda açıkladık. Bu hassasiyetle birlikte dikkat edilmesi gereken oldukça önemli kriterler bulunmaktadır. Henüz havuz projesi oluşturulmadan tüm bu kriterler karara bağlanmalı ve sonuç olarak uygulama aşamasına geçilmelidir.


Havuz Yapımındaki Önemli Kriterler 

 • İlk kriter; havuz betonarme çatlaklarının tamamen onarılması olarak dikkat çekmektedir.
 • Havuz içinin izolasyon çalışması ise yüzme havuzu yapımı ve imalatının 2.kriteridir.
 • Havuz cam mozaik kaplaması 3. Kriter olurken;
 • Havuz mekanik tesisatları ise son kriter olarak dikkat çekmektedir.

Bu önemli faktörler üzerinde durulup, müşteri ile iletişim haline geçildikten sonra gerekli bilgilendirme yapılmasıyla birlikte havuz yapımı ve imalatı başlamaktadır. 

Havuz Yapımı Aşamaları 

 1. Havuz yapımı aşamaları oldukça fazladır. İlk olarak havuzun inşa edilmesi planlanan yerde etüt çalışması yapılması gerekir. Eğer o alan havuz imalatı için uygun değilse, yer değişikliğine gidilmelidir. Etüt çalışmaları sona erdiğinde havuzun kaba inşaatına geçilir ve “temel” adı verilen inşaat ortaya çıkarılır.
  Kaba inşaat çalışması, havuz yapımının en önemli basamağıdır. Çünkü yapılacak tüm eklemeler bu kaba inşaatın üzerine yapılmaktadır. Kaba inşaat çalışması tamamlandıktan sonra Yüzme havuzu yapımı ve imalatı; sıva – şap işlemleriyle devam etmektedir.
 2. Bu işlemlerin de sonuna gelindiği vakit; seramik uygulama aşamasına geçilir. Marmaris Yüzme Havuzu Yapımı ve İmalatı konusunda hizmet veren firmamız AK Havuz Marmaris; tüm bu adımları müşteriyle anlık bilgi alışverişi yaparak gerçekleştirmekte olup, profesyonel kadrosuyla birlikte kalite odaklı çalışmaktadır.
 3. Yüzme havuzu yapımı ve imalatının bir diğer önemli aşaması ise; su izolasyonudur. Bu aşama da yine kaba inşaat kadar önemlidir. Çünkü en ufak bir problemde, büyük kaçaklar meydana gelebilir. Eğer bu konuda doğru ve hatasız bir şekilde izolasyon gerçekleştirilmemişse; kısa sürede havuz, kullanım özelliğini kaybedecek ve düzeltilmesi oldukça zor sorunlar ortaya çıkaracaktır. Su izolasyonu yapılma aşaması kesinlikle seramik döşemesinden önce gelmelidir. Aksi takdirde, döşenen seramiğin de kırılması gerekecektir.
 4. İzolasyon tamamlandıktan sonra, seramik döşeme aşamasına geçilebilir. Seramik döşenirken AK Havuz Marmaris olarak fleks özelliği bulunan derz ve yapıştırıcılar tercih ediyor, 2-3 yıllık değil ömürlük havuzlar sunuyoruz. 
 5. Tüm bu işlemler sonrasında havuz bakımı ve sağlığının doğru bir şekilde yapılabilmesi için filtrasyon, kimyasal ve ilk su doldurma işlemi yapılır. Bu işlemler sonucunda havuz 1 gün süreyle test edilir ve eğer kullanıma engel bir durum bulunmuyorsa artık yüzülmeye başlanabilir.

Yüzme Havuzu Kaba İnşaatı 

Marmaris Yüzme Havuzu Yapımı ve İmalatı hizmetinde 1996 yılından itibaren hizmet veren firmamız tarafından bir üst başlıkta sürecin nasıl işlendiğini kabaca öğrendiniz. Belirttiğimiz en önemli kriter olan kaba inşaat ile ilgili detaylara ise bu başlıkta yer verdik.

Hafriyat çalışması yapılmış, tüm blokaj ve drenaj işlemlerinde sona gelinmiş; grobeton atımı da tamamlanmış olan yüzme havuzu, böylelikle kaba inşaata sahip olur. Kaba inşaat insan iskeleti gibidir. Eklenecek organlar (havuz parçaları) ve aksesuarlar bu iskeletin üzerine eklenmektedir.

Yüzme havuzu kaba inşaatı yapılırken, normal bir ev inşaatında olduğu gibi temel atılmaktadır. Bu temel binalarda binanın sağlam olması için önem taşırken, yüzme havuzu için de su sızdırmaması ve istenilen derinliğe ulaşılması açısından önemlidir. Çok sayıda tahta ve metal kullanılır. Kalıp oturduktan sonra birçok parça çıkarılarak havuzun ilk görüntüsüne bakılır. Yapılan kontrollerde bir sıkıntı olmadığı görülürse, sürece devam edilir. Eğer herhangi bir problem varsa; bu problemler düzeltildikten sonra inşa süreci devam eder.

Yüzme Havuzu Yapımı Ne Kadar ? 

Yüzme Havuzu Yapımı Ne Kadar ? Sorusunun 2 farklı sorum şekli bulunuyor.

Bunlar şu şekilde dikkat çekiyor:

 1. Yüzme Havuzu Fiyatları Ne Kadar ?
 2. Yüzme Havuzu Ne Kadar Sürede İnşa Edilir ?

Yüzme Havuzu Fiyatları Ne Kadar ? 

Yüzme havuzu fiyatları ile ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü inşa edilecek olan alana, zeminin durumuna, ek bir maliyet ve güçlük çıkarıp çıkarmayacağına bağlı olarak değişim göstermektedir. Yine Yüzme havuzu fiyatlarında bir diğer önemli etken ise havuzun büyüklüğüdür. Alan ne kadar büyürse, harcanacak emek ve malzeme masrafı o kadar yüksek olacağı için; doğal olarak fiyat da doğru orantıda büyümektedir. Yüzme havuzu fiyatları ile ilgili net bilgi verilmeme sebebi bunlardır. Eğer konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız; 0 252 412 69 54 No’lu iletişim hattından bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Yüzme Havuzu Ne Kadar Sürede İnşa Edilir ?

Yüzme havuzu fiyatlarından sonra gelen “Ne kadar?” Temalı bir diğer soru ise “yüzme havuzu fiyatları ne kadar?” Sorusu olarak dikkat çekiyor. Yüzme havuzunun yine ne kadar sürede inşa edileceği de birçok duruma bağlı olarak değişim göstermektedir. Alan büyüklüğü, uygulanacak malzemenin kalitesi ve özel tasarım olup olmadığı bu noktada en çok sonuca etki eden konular olarak öne çıkıyor.

Standart büyüklüklerde, ek bir özelliği olmayan klasik havuz için ortalama yapım ve imalat süresi 1 haftadır. Fakat bu, duruma göre 2 haftaya kadar uzayabilir.

Scroll to Top