Marmaris Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Marmaris Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Marmaris ısıtma ve soğutma sistemleri konusunda hizmet veren AK Havuz Marmaris; klima, ısı pompası, yerden ısıtma gibi tüm ihtiyaçlarınızda yanınızda. Yaz aylarında klimanın kesinlikle kullanılması gereken marmaris’te hem bakım, onarım hem de satış anlamında birçok firmanın olduğu görülmektedir.

Marmaris klima firmaları ve Marmaris ısıtma firmaları araştırması yapıldığında; Google üzerinde söz konusu firmalara yönelik yorumlara ulaşılabilir. AK Havuz Marmaris, bu anlamda sektörde en gelişmiş ve en yüksek müşteri memnuniyetine sahip firma olarak ön plana çıkmaktadır. 

Marmaris Isıtma Sistemleri 

Isıtma ve soğutma sistemlerinde ilk ele alacağımız nokta, ısıtma sistemleri olarak öne çıkıyor. Özellikle turizm amaçlı kurulan işletmeler tarafından sıkça tercih edilen ısıtma sistemleri, bunun yanı sıra; villalarda da yerden ısıtma gibi ürünleriyle birlikte kullanılıyor. Peki, nedir bu ısıtma sistemleri?

 • Yerden Isıtma
 • Pelet Sobası
 • Isı Pompası
 • Klima

Klimayı listede gördüğünüz için şaşırmış olabilirsiniz. Sadece soğutma amaçlı kullanılmayan klima ile ısıtma da yapılabilmektedir. Bu sebepten dolayı Isıtma Sistemleri arasında yer verilmiştir.

Marmaris Isı Pompası 

Isı pompası, sıcaklığı A noktasından B noktasına taşıma ilkesiyle çalışır. Gücünü ise elektrikten alır. Eğer gerekli şartlar eksiksiz olarak yerine getirilir ve kaliteli bir yerleşim yapılırsa; oldukça yüksek seviyede enerji, çok düşük maliyetlerle sağlanabilir.

Isı pompası, günümüzde isim olarak popüler olmayan bir terim olsa da; aslında hemen hemen herkesin evinde bulunmaktadır. Buzdolabı, klima ve derin dondurucu gibi cihazların tamamı ısı pompası çalışma prensibiyle çalışmaktadır.  Peki, ısı pompası nasıl çalışmaktadır?

Isı pompası, enerji aldığı kaynağı eğer ısıtma konumunda çalışıyorsa soğutmaktadır. Bunun tam tersi olarak soğutma konumunda çalışıyorsa ise ısıtmaktadır. Günümüzdeki tüm ısı pompaları aynı prensiple çalışmakta olup, herhangi bir farklılık meydana gelmemektedir. Isı Pompası ile ilgili daha net, anlaşılabilir ve detaylı bilgi için; Isıtma ve Soğutma Sistemleri konusunda yetkili firmamız AK Havuz Marmaris ile 0252 412 69 54 no’lu iletişim hattından iletişime geçebilirsiniz.

Marmaris Yerden Isıtma 

Özellikle villa projelerinde tercih edilen ısıtma sistemleri arasında yer alan yerden ısıtma sistemi; teknolojinin getirdiği en güzel yeniliklerden biridir. Aslında 1980’den sonra kullanılmaya başlayan bu sistem, son 10 yıldır yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Sadece villa projeleri değil; otel, spor salonu gibi alanlarda hem ısı kaybını minimum seviyeye indirmek hem de daha verimli ısınma sağlamak için tercih edilmektedir. Özellikle çok katlı yapılarda tercih edildiği takdirde, ısıtma anlamında muhteşem bir verim sağlayacak yerden ısıtma sistemleri; günümüzde birçok farklı şekilde yapılmaktadır.

Fakat genel olarak yapı aynıdır. Zemin betonu içerisindeki borular aracılığıyla ısı kaynağından alınan sıcak su; tüm tabanda dolaşır. Bu sayede zemin ısınır. Eğer çok katlı bir yapı varsa; üst katın zemini, alt katın tavanına denk geldiğinden özellikle orta katlarda ısınma açısından muhteşem bir verim elde edilecektir.

Marmaris Pelet Sobası

Pelet Sobası, günümüzde hem dekorasyon hem de ısı verimliliği açısından oldukça tercih edilen ısıtma ürünüdür. Talaş artıkları ve ağaç talaşlarının birleşimi sonucunda imal edilen peletler, kalite seviyesi üst düzey olan bir yakıt meydana gelmesini sağlar. Yüksek enerji performansları sayesinde de oldukça verimli ve yüksek bir ısıtma sağlayarak, bu konuda tasarruf etmeye olanak tanır.

Günümüzde Pelet Sobası %90’a kadar varan verim sağlayabilir. Tabi kullanılan konum, yakma sıklığı gibi etkenler bu noktada verimi %70’e kadar düşürebilir. Isıtma Sistemleri hizmetinde en çok tercih edilen firmamız AK Havuz Marmaris tarafından sağlanan Pelet Sobalar, tek yakıtla minimum 24, maksimum 36 saate kadar sıcaklık sağlamaktadır. 

Pelet sobası ile ilgili detaylara aşağıda yer verdiğimiz listeden ulaşabilirsiniz.

 • Otomatik ve oldukça kolay kullanıma sahip olan Pelet sobaları her geçen gün daha popüler olmaktadır.
 • Odun sobalarıyla aralarında her anlamda büyük fark bulunan pelet sobaları, odunları saklama ya da taşımak zorunda kalmadan; doğal yoldan ısınma ihtiyacı hissedenler için oldukça uygundur.
 • Pelet sobaları, teknolojik ürünler olduğu için uzaktan kumanda ve üzerinde bulunan tuşlarla kontrol edilebilir. Bunun yanı sıra uyku zamanı girilebilir ve istenildiği zaman otomatik yanıp – otomatik sönmesi sağlanabilir.

Marmaris Klima ile Isınma 

Klima ile ısınma, günümüzde ısıtma sistemleri arasında oldukça tercih edilen bir yöntemdir. AK Havuz olarak, birçok markadan; farklı fiyat aralıkları ve BTU aralıklarıyla klima hizmeti sunuyor; sadece klima hizmeti sunmakla kalmayıp aynı zamanda tüm teknik destek ve bakım işlemlerini hallediyoruz. 

Temel çalışma prensibi; içerideki havayı yoğuşma veya buharlaşma yoluyla sıcak veya soğuk hale getirip ısıtma ya da soğutma sağlamak olan klimalar; ısıtma için oldukça tercih edilen ürünlerdir. Özellikle Marmaris gibi sıcak şehirlerde; sürekli ısı kaynağı kullanma ihtiyacı olmadığından klimalar hem soğutma, hem de ısıtma amacıyla tercih edilebilir.

Marmaris Soğutma Sistemleri 

Isıtma ve Soğutma sistemleri başlığı altında yer verdiğimiz Marmaris Isıtma Sistemleri bu şekilde sıralanıyordu. Bunların yanı sıra aynı zamanda bir de soğutma Sistemleri bulunuyor. Marmaris Soğutma Sitemlerinde ise en çok tercih edilen ürün olan “klima” ile ilgili bilgi vereceğiz. Isıtmasından da faydalanılan klima, ısıtmaya göre çok daha verimli bir şekilde soğutma sağlayabilir. 

Marmaris Klima ile Soğutma 

Klimalar, R22 ve R410 gazının hem buharlaşıp hem de yoğuşma özelliğinden fayda elde ederek; ortamda yer alan ısıyı dışarı atmaya yararlar. Çalışma prensibine bakıldığında oldukça şaşırtan bir sisteme sahip olan klimanın tarihi de; sanıldığından eskidir.

Split klimalarda iç ünitenin içerisinden geçiş yapan gaz; bulunduğu ortamın içerisinde bulunan tüm sıcaklığı emer ve buharlaşmaya başlar. Bu sayede ortam soğumaya başlar. Klimanın tahliye hortumundan akan damla sular ise bu yoğuşma sonucu oluşur. 

Bu işlem gerçekleştiği esnada; sadece iç ve dış ünitede bulunan fan motorları ve gazın cihaz içerisinde hareket etmesi için gerekli enerjiyi sağlayan kompresör elektrik harcamaktadır.

Marmaris Isı Pompası 

Isı pompası sadece Marmaris Isıtma Sistemleri için kullanılmaz. Bunun yanı sıra soğutma sistemleri için de kullanılmaktadır. Klimada olması gereken ısı pompası sayesinde, ısı alışverişi bu kadar kolay gerçekleşir. Birbirinden farklı ısı pompaları bulunmaktadır. Bu pompalar, enerji kaynağının hangi cinste olduğuna göre sıralanır. Enerji kaynakları ise günümüzde hava, su ve toprak olarak 3’e ayrılır. İşte Isı Pompaları…

 • Havadan Havaya Isı Pompası
 • Havadan Suya Isı Pompası
 • Sudan Suya Isı Pompası
 • Havadan Toprağa Isı Pompası
 • Sudan Havaya Isı Pompası 

Isı pompaları 5 farklı şekilde işlem görürler. Klimalarda kullanımları mecburidir.

Scroll to Top