Sauna ve Hamam Yapımı

Sauna ve hamam yapımı konularında hizmet veren Marmaris Sauna Hamam firmamız; %100 müşteri memnuniyeti, uygun fiyat – yüksek kaliteli hizmet iş anlayışıyla birlikte hizmetlerine devam etmektedir. Sauna yapımı ve hamam yapımı işlemlerinde; gerek bireysel gerekse de kurumsal çözümlerimiz ve uzun yılların getirdiği tecrübemizle birlikte siz değerli müşterilerimizin her daim yanındayız. 

Marmaris Sauna Yapımı

Sauna yapımı günümüzde otel, spor salonu gibi işletmeler tarafından oldukça sık tercih edilen bir durumdur. Çünkü günümüz şartlarında, artık kişiler seçimlerinde filtreleme yaparken “saunalı olsun” filtresiyle birlikte; saunasız işletmeleri tercih etmemektedir. Bundan dolayı özellikle turizm ve spor sektöründe hizmet veren işletmeler bu konuda sauna yapımı tercihinde bulunmaktadır.

İşletmelerin yanı sıra, bireysel olarak da sauna yapımı işlemi oldukça sık bir şekilde tercih edilmeye başlamıştır. AK Havuz Marmaris olarak; havuz yapımı, havuz kimyasalları ve sauna ile hamam konularında uzun yılların getirdiği tecrübemizle; hayalini kurduğunuz saunayı ya da hamamı direkt olarak en ufak görüntü kaybı yaşamadan sizlere sunuyoruz. Peki, bu işlemi nasıl yapıyoruz? İşte Sauna yapımı ile ilgili tüm detaylar…

Sauna Nasıl Yapılır ? 

Sauna Hamam konusunda hizmet veren firmamız, sizler tarafından en çok sorulan “Sauna Nasıl Yapılır?” Sorusuna cevap vererek; aklınızdaki soru işaretlerini gidermektedir. Detaylar hemen alt bölümde yer almaktadır.

Sauna’nın Tarihi 

Sauna yapımı konusundan önce, kısaca saunanın tarihine değinmek istiyoruz. İlk sauna M.Ö. 4.000’li yıllarda Finlandiyalılar tarafından kullanılmıştır. Bu yüzden sauna yerine “Fin hamamı” tabiri de sık sık kullanılmaktadır. 

İlk çıktığı haliyle sauna, bir ateş kaynağı yerleştirilerek ısıtılması sağlanan taşlarla bir odanın ısıtılması olarak görülebilir. Yani ilk olarak ateş kaynağından taşa, ardından ise taştan tüm odaya sıcaklık geçişi yapılması şeklinde açıklanabilir.

Bu oldukça eski ve basit sistem, günümüzde sauna ismiyle kendini göstermekte olup; oldukça konforlu, güvenli temiz ve dayanıklı bir yapı halini almıştır. Sauna Hamam firması AK Havuz Marmaris olarak; sauna konusunda her şeyden önemli olan noktanın mekan seçimi olduğunu belirtiyoruz.

Sauna Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sauna yapımı gerçekleştirilirken tercih edilen mekanın çok büyük olmayan bir oda ya da direkt olarak kabin olması gerekir. Büyük odalar hem daha fazla iş yükü, hem de maddiyat doğuracaktır.

Yine mekan belirlemesi yapılırken rutubet de önem taşır. Aşırı rutubet, asla istenmeyen bir durumdur. Bundan dolayı rutubete müsait olan alanlar da, Sauna yapımı için tercih edilmemektedir. Tüm bunların yanı sıra duvarlara da dikkat edilmesi gerekir.

Duvarlar betonarme yapıda imal edilmiş olmalıdır. Eğer betonarmeye dair herhangi bir şey yoksa; bu durumda tuğla olması gerekir. Çünkü sauna yapımı gerçekleştirilirken, duvardan saunanın iç kısmına dışarıdan hava, yani taze hava girmesinin ve içerideki havanın dışarı çıkmasının önemi oldukça yüksektir.

Saunanın hangi mekana yapılacağı bu kriterlere bakılarak karar verildikten sonra; diğer bir öne çıkan konu neden kullanılacağı ve aynı anda maksimum kaç kişinin kullanacağıdır. 

Sauna Yapım Süreci 

Sauna yapımında ilk olarak duvar etüdü yapılır ve sonrasında hem bütçeye, hem de sauna sağlamlığına göre ideal ahşap malzemenin yalıtımla birlikte döşemesi gerçekleştirilir. Bunun sonrasında gerekli soba gibi sauna ekipmanlarının yerleşimi gerçekleştirilir. Ardından sauna, müşteriye teslim edilir. İşlemler, sauna yapılacak alanın uygun hale getirilmesine bağlı olarak 3 gün ila 1 ay arasında değişim gösterebilir. Eğer her şey normalse maksimum 3 gün içerisinde teslim edilir.

Hamam Yapımı

Sauna Hamam ihtiyaçlarınıza çözüm üreten ve bu çözümü %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle ortaya çıkaran AK Havuz Marmaris firmamız, sadece sauna yapımı konusunda değil bunun yanı sıra hamam yapımı konusunda da siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Günümüzde hamam yapımı, özellikle oteller tarafından oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Fakat gelişen lüksler sebebiyle, birçok eve; özellikle villaya hamam yerleştirilebilmektedir. Hem bireysel, hem kurumsal farketmeksizin hamam yapımı konusunda çözüm ortağınız olan AK Havuz Marmaris olarak, sizlere sauna yapımı konusunda olduğu gibi bu konuda da detaylı bilgi aktarımında bulunacağız.

Hamam Nasıl Yapılır ?

Hamam Yapımı konusunda dikkat çeken en önemli şey; “ Hamam Nasıl Yapılır ? ” Sorusudur. Bu sorunun cevabı oldukça geniştir. Çünkü hamam, birkaç işlem sonucu oluşturulmaz. Dikkat edilmesi gereken çok sayıda nokta vardır. Bu sebepten dolayı Hamam yapımı noktasında bu sorunuza, dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsederek cevap vereceğiz. 

Hamam Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Hamam yapımı esnasında en dikkat edilmesi gereken şey malzeme kullanımıdır. Kalitesiz ve basit malzeme kullanımı birkaç ay, ya da birkaç yıl sonra tüketiciyi mağdur edecektir. Bundan dolayı alanında en iyi kalite sunan markaların tercih edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra hamam sıcaklığına uyum sağlayabilecek, yapışkanı bırakmayacak malzemeler de kesinlikle 1.sınıf malzemeler olmalıdır. 

İşte hamam yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken o adımlar:

  • Hamam yapımında tercih edilecek olan mermerlerde kesinlikle gözenek bulunması gerekmektedir.
  • Hamam yapısı; genel olarak sert bir yapıya sahip olması gerektiğinden yumuşak malzeme seçiminden kaçınılmalıdır.
  • Kullanılacak olan derz, rutubetten dolayı gevşeyebileceği için olabildiği en küçük derecede olmalıdır.
  • Havalandırma tertibatı da uygun olmalıdır. Bunun için hamam yapımı esnasında çeşitli testler gerçekleştirilebilir.
  • Musluk ve kurnanın arasında bulunan yüksekliğin, olağanüstü şartlara 2 metre boylu bir insana göre ayarlanması gerekir. Çünkü bu oldukça basık bir hava yaratarak rahatsızlık verebilir.
  • Su kanalları, günde oldukça yüksek litrelerde dökülecek olan suyun gidere ulaşabileceği şekilde özenle yerleştirilmeli, birkaç gün boyunca bu kanalların testleri yapılmalıdır.
  • Göbek taşı, hamamda bulunan diğer mekanlara göre çok daha fazla ısıtılması gerekmektedir. Bu yüzden bu ısıya uygun mermerler tercih edilmelidir.
  • Kurna arasındaki uzaklık doğru hesaplanmalı, yüzeysel olarak kontrol yapılmadan inşasına başlanmamalıdır. Bunun için tekil değil, ekip çalışması gerekmektedir.
  • Kullanılacak olan mermer dokusu, gözlere kesinlikle yorucu gelecek renklere sahip olmamalı, soft renkler olmalıdır.

Marmaris Sauna Hamam Firmaları 

Sauna Hamam firmaları arasında çok sayıda firma yer almaktadır. Bunun için herhangi bir şekilde “ a firmasını tercih edebilirsiniz, b firması güvenli değil; işçiliği kötü ” gibi bir tabir kullanmamız yanlış olacaktır. 

Fakat bu konuda Sauna Hamam müşterisi olmak isteyen sizlere söylememiz gereken en önemli nokta şudur ki; AK Havuz Marmaris bu alanda çok uzun yıllardan beri hizmet vermekte olup, bugüne kadar 100’lerce Sauna ve Hamam inşa ederek teslim etmiştir.

Yine bugüne kadar yaptığı hiçbir sauna ve hamam sebebiyle şikayet almamış, aksine sağlamlık yönünden teşekkür telefonları almaktadır.

Sauna Hamam Firmaları arasında bir seçim yapmak istiyorsanız; bu seçiminiz kesinlikle bizden yana olmalıdır. Çünkü %100 müşteri memnuniyetine sahip olan tek firma AK Havuz Marmaris’tir.

Marmaris Sauna Hamam Fiyatları 

Sauna yapımı ve Hamam yapımı konularında tarafımıza yönlendirilen sorulardan en sık sorulanı; bunların ne kadar fiyata yapıldığıdır. Bu konu oldukça geniş yelpazede ele alınabileceği için herhangi bir şekilde ortalama veya net fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü yapılacak alanın büyüklüğü başta olmak üzere, kullanılacak olan malzeme, yapılacak alandaki iş yükü ve daha çok fazlası fiyatlara doğrudan etki eden faktörlerdir. 

Eğer sauna hamam konusunda net bir fiyat bilgisine sahip olmak istiyorsanız; bizlere 0252 412 69 54 no’lu iletişim hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sitemizde yer alan iletişim formu alanından da form doldurarak; bizim iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. 

Scroll to Top